Půjčovna karavanů a obytných vozů                                     infolinka: (+420) 722 932 804                                 email: info@pujcujeme-karavany.cz

Půjčovna karavanů - rady a doporučení pro jízdu obytným vozem

Myslete na to, že obytný vůz je poměrně velké auto o délce 7150mm, šířky 2300mm, výšky 3000mm a váhy 3.500kg.

Při jízdě s obytným automobilem si stanovujte rychlost o 20-30km/h nižší než by tomu bylo u osobního automobilu – zejména v zatáčkách, na kruhových křižovatkách a na silnicích nižších tříd a přístupových cestách do kempů a podobně. Trasu si s rozmyslem naplánujte tak, aby nedocházelo ke stresovým situacím při Vaší cestě.

Při jízdě myslete na šířku a výšku obytného auta, soustřeďte se zejména na kraj vozovky a možných překážek ve výšce kolem 3 metrů nad zemí. Pozor na kmeny a větve stromů, konstrukce mostů a světlost mostů.

Na dálnici doporučujeme cestovní rychlost kolem max. 105-110km/hodinu. Pozor při výjezdu do volné krajiny a při předjíždění kamiónů, autobusů na boční vítr. Při jízdě mějte všechna okna nástavby zavřená.

Prosíme Vás o šetrné přejíždění nebo vyhýbaní se terénním nerovnostem na vozovce a přístupových cestách.

Při parkování obytného automobilu raději požádejte posádku, aby Vám ukazovala optimální směr, tak, aby, jste zbytečně obytné auto nepoškodili. To doporučujeme i při vjezdu do kempů, kde jsou většinou vzrostlé stromy, nebo tam, kde je to třeba.

Prosíme posádku o šetrné zacházení s nábytkem a výbavou obytného vozu, pokud Vám něco nejde otevřít, zapnout – raději se poraďte, prosíme Vás, minimálně používejte sílu, vše je vytvořeno pro jednoduché ovládání i když trošku odlišné, než jste zvyklí ze svých domovů. Prosíme, zacházejte se vším, tak, jako by to byl Váš majetek.

V nástavbě doporučujeme se pohybovat bez obuvi. V obytném voze a nástavbě je kouření zakázáno. Jako i domácí mazlíčky prosím zanechte doma.

Při opuštění obytného vozidla nezapomeňte zavřít střešní okna, veškeré dveře, nezapomeňte na klíče od obytného vozu a nástavby.

Při opuštění obytného automobilu vypněte symbol funkce tlakové vody, vypněte všechny světla, zasuňte markýzu.

 
Seo servis
S-rank
© PortalWeb.cz - tvorba web stránek